Мъж е бил убит от акула край популярен плаж в Западна Австралия. Жертвата на 50-годишна възраст. Нападението се е случило близо до Кейбъл Бийч в северната част на щата. Мъжът е изваден от водата, но по-късно е обявен за мъртъв.
Плажът е затворен, a властите посъветваха хората в района да бъдат внимателни. Това е осмата фатална атака на акула в австралийските води тази година.
В ход е издирването на акулата, но нейният вид все още не е известен.
Кейбъл Бийч е популярно туристическо място, където през годините са забелязвани и многобройни нападения от соленоводни крокодили и медузи.
Премиерът от Западна Австралия Марк Макгоуан изрази съчувствието си към семейството на мъжа: „Това е травматично и неочаквано събитие. Мога само да благодаря на всички онези хора, които се опитаха да го спасят. Това е много, много тъжен ден за Брум.“