Начало НОВИНИ 80 машини са обработили срещу заледяване София тази нощ

80 машини са обработили срещу заледяване София тази нощ

0

Тази нощ в София са извършени обработки срещу заледяване на трасета на обществения градски транспорт, мостове и стръмни планински участъци. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община. Информацията за обстановката е към 6.00 часа.

На терен са работили над 80 снегопочистващи машини в районите „Витоша“, „Панчарево“, „Кремиковци“, „Нови Искър“, „Овча купел“, „Красна поляна“, „Триадица“, „Сердика“, „Банкя“. Извършени са обработки със смеси срещу заледяване на общинските пътища, както и на Южната дъга на Околовръстен път.

Опесъчаване е направено на двата пътя в планината Витоша: Драгалевци – Алеко и Бояна – Златните мостове.

Към момента градският транспорт се движи по редовните си маршрути.

Екипите на Столичен инспекторат извършват контрол на дейностите по почистване. Обходи на терен осъществяват и екипите на аварийната дирекция на Столична общината.

Общината напомня на управителите на търговски обекти, офиси и етажните собствености да почистят прилежащите на сградите си площи.
Общината напомня на шофьорите да използват автомобилите си оборудвани за движение при зимни условия и да карат внимателно със съобразена скорост.

Предишна статияCOVID-19: :598 са новите случаи у нас при направени 13 279 тестa
Следваща статияВицепрезидентът Илияна Йотова е с коронавирус

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук