Начало БЪЛГАРИЯ Президентът Румен Радев представя България на среща на върха в Брюксел

Президентът Румен Радев представя България на среща на върха в Брюксел

0
Президентът Румен Радев ще представи България на двудневна среща на върха в Брюксел, започваща този следобед. Основните теми – COVID-19, миграционна политика, както и горещите отношения на Европа с Турция и Русия. Евролидерите ще обсъдят и плановете за възстановяване от пандемията.

В ранния следобед днес държавните и правителствени ръководители на 27-те ще започнат срещата си с изводите до този момент от епидемията. Връщането на свободното движение на граждани в Европа и координацията между държавите членки ще са в центъра на разговорите.

Също за днешния ден е предвидена и горещата тема миграция. Съветът вероятно настоятелно ще поиска предложения от Комисията за продължаване на споразумението с Турция.

Отново Турция и проблемите с правовата държа и човешките права ще бъдат в центъра на внимание и тази вечер, когато лидерите ще обсъждат външните отношения на Европа. Напрегнатите отношения с Русия също са точка от дневния ред.

Утре централната тема ще е рекордният план за възстановяване от епидемията и националните стратегии в тази посока.

Предишна статияОбърнат тир затвори АМ „Марица“ в посока Хасково
Следваща статияПетър Витанов: Корупцията, която e завладяла България, остава невидима за Брюксел

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук