Иран отказа да изпее националния си химн преди мача на Световното първенство с Англия в очевиден израз на подкрепа за антиправителствените протести в родната им страна.
Някои фенове крещяха и се подиграваха по време на химна, а други издигнаха табели с надписи „Жена, живот, свобода“.
Иранският шеф Карлос Кейрош каза, че играчите му са „свободни да протестират“.
Имаше яростно потушаване на протестите в Иран, предизвикани от смъртта в ареста на Махса Амини през септември.
22-годишната Амини беше задържана от полицията за предполагаемо нарушаване на строгите правила относно покривалата на главата.
Правозащитници казаха, че повече от 400 протестиращи са били убити и 16 800 други арестувани при потушаване на силите за сигурност на Иран.
Лидерите на Иран казват, че протестите са „бунтове“, организирани от външните врагове на страната.
Ирански фенове също можеха да бъдат чути да скандират „Али Карими“ през първото полувреме във връзка с бившия футболист, който е един от най-отявлените критици на Ислямската република и едно от най-популярните лица на протестното движение.
Феновете също можеха да скандират „Бе-Шараф“, което на персийски означава непочтен. Това е прилагателно, което протестиращите използват срещу силите за сигурност в Иран.
Говорейки преди мача, капитанът на Иран Ехсан Хайсафи каза, че играчите „подкрепят“ тези, които са загинали.
Кейрош каза, че неговите играчи са „свободни да протестират“ срещу правата на жените в родната им страна, стига това „да отговаря на правилата на Световното първенство и да е в духа на играта“.
Играчите на Иран също прикриха значката на националния си отбор, когато играха два подгряващи международни мача през септември.