Жандармерия, барети, полиция, следователи и прокурори блокираха от рано сутринта Враца и Видинт. Всички те участват в спецоперация на МВР и прокуратурата по линия на противодействието срещу битовата престъпност.
Претърсват се основно къщи в ромските махали на двата областни града. Полицейски сили влизат и в заложни къщи и заведения. Спецекипи спират и проверяват автомобили на изходите и входовете на двата града.
Акцията е срещу битовата престъпност и идва две седмици след операция „Бяло“, с която МВР и прокуратурата атакуваха наркодилъри, като още тогава от двете институции анонсираха, че предстоят още действия по линия на противодействието на престъпността.
Сега операцията е анонсирана като насочена срещу лица, които се занимават с палежи, рекет, лихварство.
Към момента от полицията и прокуратурата не коментират официално действията си.